У США спецслужбам можуть продовжити дозвіл на стеження за іноземцями без дозволу суду

13 Вересня 2012, 08:58

Документ підтримали 301 законодавець, проти – 118. Термін дії закону закінчується в кінці нинішнього року

Закон надає національним компетентним органам правом без санкції суду прослуховувати телефонні розмови та здійснювати перлюстрацію листування іноземців електронною поштою між іноземцями, що перебувають за межами США, але використовують американські супутникові канали та вузли зв'язку, в тому числі сервери.

Таким чином США намагаються підвищити оперативність роботи щодо запобіганню терактів на своїй території.

Однак противники закону висловлюють побоювання, що в процесі стеження можуть бути порушені права американців. Вони користуються тими ж вузлами зв'язку, що й іноземці.

Серед противників відомий конгресмен-демократ Денніс Кусиніч.

"Я не вважаю, що уряду слід давати право прослуховувати телефонні розмови людей, якщо тільки в нього немає на це ордера. У них повинні бути достатні підстави. Саме про це йдеться в Четвертій поправці (до Конституції США –Ред.)", – заявив Кусиніч.

За його словами, розглянутий закон не передбачає захисту у випадку порушень прав американців.

"Він розширює повноваження уряду, наділяючи його правом вести стеження за громадянами, які перебувають за межами США, протягом п'яти років", – зауважив конгресмен.

Він переконаний, що Конгрес відмовляється від свого зобов'язання захищати Конституцію і громадянські права всіх американців.

Наступним етапом стане обговорення даного питання в Сенаті.

За оцінками спостерігачів, у верхній палаті Конгресу, контрольованій демократами, якраз можуть виникнути проблеми. Багато сенаторів виступають проти продовження дії закону про стеження за іноземцями, вважаючи, що він загрожує громадянським свободам самих американців.

Як повідомлялось, у США конгресмени-республіканці мають намір зупинити виділення американської допомоги Лівії та Єгипту після серії нападів на американські диппредставництва, в результаті яких загинув посол США.

Нагадаємо, 11 вересня у Лівії, в місті Бенгазі, невідомі обстріляли будівлю американського консульства з гранатометів. Посол США Крістофер Стівенс разом з трьома колегами були вбиті в результаті попадання гранати в автомобіль, в якому вони перебували.

Президент США Барак Обама в середу розпорядився посилити охорону американських диппредставництв після інциденту в Бенгазі.