У США розпустили «санкційний» апарат Держдепу через несвоєчасне застосування нових заходів щодо РФ – ЗМІ

27 Жовтня 2017, 10:19

У США, у рамках реструктуризації, прийняли рішення розпустити апарат Державного департаменту, який відповідав за санкції. Про це повідомляє Foreign Policy, посилаючись на свої джерела в Конгресі і колишніх дипломатів.

"Державний секретар США Рекс Тіллерсон ліквідував посаду координатора з питань політики в області санкцій, яку займав дипломат високого рангу, працюючи щонайменше з п'ятьма співробітниками в апараті – в рамках реструктуризації департаменту", – йдеться в повідомленні.

За інформацією видання, тепер за роботу пов'язану з санкціями буде відповідати перший заступник директора відділу політичного планування Девід Тесслер.

Наголошується, що апарат координатора санкційної політики вирішили розпустити після того, як він не встиг до 1 жовтня "застосувати нові заходи проти Російської Федерації (РФ), схвалені Конгресом у серпні".

Законодавці переконані в тому, що адміністрація президента США Дональда Трампа неправильно керує Держдепом і підриває роль дипломатії США.

"Ліквідація координатора санкцій, мабуть, є частиною більш масштабного розгрому, що стався в державному департаменті", – сказав представник члена Комітету у закордонних справах Сенату Бена Кардіна Шон Бартлетт.

Водночас, Державний департамент США від коментарів. 

Як повідомлялося, Держдепартамент США 26 жовтня передав Конгресу список російських компаній і організацій, щодо яких можуть бути введені санкції. Зазначається, що у список включені найбільші російські підприємства, пов'язані з оборонною промисловістю: "Калашников", "Уралвагонзавод", "Рособоронекспорт", "МІГ", "Сухий", "Туполєв", "Іжмаш", "Ростех", "Вертольоти Росії" та інші .