У США припинили виробництво касетних бомб

1 Вересня 2016, 08:58

Останній виробник касетних бомб в США, компанія Textron Systems, припинила випуск боєприпасів. Про це пише Foreign Policy.

"Останній у США виробник касетних бомб припинив виготовлення спірної зброї, пославшись на регулюючі органи та скорочення замовлень заборонених боєприпасів на міжнародному рівні", – йдеться в замітці видання.

Відзначається, що фірма пішла на такий крок після того, як у травні цього року Білий дім наклав вето на постачання Саудівській Аравії касетних бомб. Подальший продажу решти боєприпасів Textron Systems зможе проводити тільки після отримання дозволу з боку Білого дому і Конгресу США. Однак, як заявляють в компанії, політична обстановка ускладнює подібне схвалення.

Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Amnesty International звинуватила російських військових у загибелі сотень мирних громадян в Сирії при використанні касетних боєприпасів і некерованих ракет в житлових кварталах. Раніше з аналогічними звинуваченнями на адресу Росії виступили правозахисники Human Rights Watch. У доповіді організації говорилося про нерозбірливості російських ударів і активному використанні касетних боєприпасів у порушення резолюції ООН №2139 по сирійському конфлікту.