У США припинили роботу 40% державних установ

1 Жовтня 2013, 08:50

30 вересня, контрольований демократами Сенат і Палата представників, де переважають республіканці, не дійшли згоди в підходах до розв’язання суперечливих бюджетних питань.

Сенат США відкинув спроби республіканців у Палаті представників пов’язати тимчасове фінансування уряду з блокуванням коштів на схвалену 2010 року за ініціативи Обами реформу системи медичного стархування.

Деякі республіканці виступають категорично проти цієї реформи і обіцяють зробити все для її скасування.

Президент США Барак Обама попередив про негативні наслідки, якщо демократам і республіканцям не вдасться дійти згоди в цьому питанні.

«Призупинення роботи федерального уряду потягне за собою негайні економічні наслідки для конкретних людей. Такі призупинення в минулому завдавали значної шкоди економіці, нинішнє може спричинити такі ж наслідки. Це вставляння палиць у колеса нашої економіки у час, коли вона стала набирати обертів», – вважає Обама.

Наразі незрозуміло, як довго може тривати тимчасове закриття державних установ США.

Сьогодні у США розпочинається новий фінансовий рік і сплив термін дії попереднього державного бюджету.

Як повідомлялось, у січні міністр фінансів США Тімоті Гайтнер закликав Конгрес піднятити до максимуму рівень держборгу, оскільки без цього країні загрожує дефолт.

В останній раз республіканці поставили країну перед загрозою неможливості обслуговувати свої зобов'язання влітку 2011 року – тоді дефолту вдалося уникнути буквально за добу до його оголошення.

Максимальне значення держборгу в США на даний момент складає 16,394 трильйона доларів, в останній раз він підвищувався в кінці січня 2012 року. Країна подолала його 31 грудня 2012, проте Мінфін прийняв заходи, необхідні для продовження обслуговування боргу.

Позначки: