У США прокоментували референдум курдів щодо незалежності

30 Вересня 2017, 15:41

Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сполучені Штати Америки не визнають односторонній референдум про незалежність, який провели 25 вересня в Іракському Курдистані. Про це повідомляється у відповідній заяві держсекретаря США.

"У голосуванні та результатах відсутня легітимність, і ми продовжуємо підтримувати об'єднаний, федеративний, демократичний та успішний Ірак", – йдеться у повідомленні.

За його словами, США закликають поважати конституційно делеговану роль центрального уряду Іраку.

"Ми закликаємо до спокою та припинення звинувачень і взаємних погроз. Ми закликаємо уряд Іракського Курдистану поважати конституційно делеговану роль центрального уряду та закликаємо центральний уряд відкинути погрози та навіть натяки на можливе використання сили", – наголосив Тіллерсон.

Нагадаємо, референдум про незалежність Іракського Курдистану пройшов в регіоні 25 вересня. Виборча комісія заявила, що 92% з 3,3 мільйона курдів та не-курдів, які віддали свої бюлетені, підтримали відокремлення від Іраку.

Проти референдуму, крім центральної влади країни, виступили США, Іран і Туреччина. Напередодні референдуму Іран і Туреччина закрили кордон з регіоном.