У США представили законопроект щодо санкцій проти РФ через отруєння Скріпаля

6 Квітня 2018, 22:01

Американські конгресмени в п'ятницю, 6 квітня, представили законопроект, який передбачає введення обмежувальних заходів відносно РФ через атаку в Солсбері. Про це повідомило видання The Hill.

 

Законопроект представили член Палати представників від Демократичної партії Хоакін Кастро і його колега-республіканець Майк Тернер.

 

Законопроект передбачає, що президент США зможе приймати рішення про введення санкцій стосовно осіб, які були причетні до атаки на екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньку Юлію у британському Солсбері. Законопроект, на думку його авторів, зможе носити і превентивний характер.

 

"На російські агресивні дії потрібно відповідати силою і рішучістю, в тому числі за допомогою санкцій, спрямованих на запобігання майбутніх нападів Росії на дисидентів, емігрантів і демократичних активістів", – йдеться в законопроекті.

 

Окрім цього, проект закону передбачає заходи щодо російських фінансових інститутів.

 

Зазначається, якщо законопроект буде прийнято нові санкції будуть ґрунтуватися на положеннях, що містяться в прийнятому в 2017 році Конгресом США законопроекті CAATSA ("Про протидію противникам США за допомогою санкцій"), який передбачає заходи проти Росії за передбачуване втручання у вибори в США, а також за ситуацію в Україні і в Сирії.

 

Нагадаємо, напередодні управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) оприлюднило санкційний список проти 24 російських бізнесменів і чиновників зі "кремлівського списку", фінансових установ, державних і приватних компаній, яких пов'язують з Кремлем.