У США помер найвідоміший дослідник Голодомору Роберт Конквест

5 Серпня 2015, 10:41

3 серпня у США у віці 98 років помер англо-американський історик Робет Конквест, автор книги The Harvest of Sorrow, який вивчав злочини комуністичного режиму в Радянському Союзі. Про це повідомило видання The Voice of America.

Як повідомляється, Конквест був одним із перших істориків, які ґрунтовно дослідили та описали Голодомор в Україні. Повна назва книги дослідника про український Голодомор, яка вийшла у 1986 році, перекладається «Жнива Скорботи – Радянська колективізація та терор голоду». У колишньому Радянському Cоюзі його праці були заборонені.

Роберт Конквест отримує нагороду від президента США Джорджа Буша

2005 року президент США Джордж Буш-молодший нагородив Конквеста «Медаллю свободи» – найвищою цивільною нагородою Сполучених Штатів. У 2006-му історик отримав нагороду орден Ярослава Мудрого п’ятого ступеню від України.

Читайте також: Як убивали націю

Роберт Конвест народився 15 липня 1917 року. В юності він був завзятим комуністом і у 1937 році поїхав у Радянський Союз, щоб на власні очі побачити комуністичний експеримент. Дізнавшись про справжні дії комуністичної влади, він присвятив ціле життя викриттю її злочинів.