У США під час акції протесту заарештували українську активістку

14 Листопада 2017, 23:23

Активістку української діаспори Олексу Чопівську заарештували у Вашингтоні під час протесту біля Національного собору проти організованого за участю посольства Російської Федерації "Концерту за єдність". Про це повідомляє Голос Америки.

Згідно з повідомленням, інцидент стався у понеділок, 13 листопада.

Олекса разом з мамою роздавали листівки відвідувачам концерту, в якому брали участь російський диригент Валєрій Ґєрґієв та піаніст Дєніс Мацуєв. Обидва в 2014 році підписалися під листом у підтримку анексії Криму Росією та її політику стосовно України. Охорона собору попросила жінок залишити територію. Олекса, яка навчалася у приватній школі для дівчат при соборі, відстоювала своє право залишатися на території рідної для неї організації. Начальник охорони викликав поліцію. Поліція скрутила Олексі руки, вдягла наручники, посадила її до поліцейської автівки і відвезла. Як начальник охорони згодом пояснив "Голосу Америки", Чопівську відвезли до відділку, де на неї складуть протокол і відпустять.

Жінці, яка очолює Американський центр за європейську Україну і є головним виконавчим директором та засновником Транснаціональної освітньої групи і директором Програми світової економіки в Інституті Аспена, буде на рік заборонено заходити на територію собору. Також, за словами охоронця, у неї буде судимість.

Читайте також: Мінкультури опублікувало список артистів, що створюють загрозу нацбезпеці України

Чопівська підтвердила, що її звинувачують у незаконному потраплянні на приватну територію та заборонили заходити на територію собору протягом року. Каже, що буде оскаржувати звинувачення в суді.

«Це ж національна церква. Вона відкрита для всіх. Звучить, ніби я через паркан перелізла. Там весь час гуляють люди, кожен може зайти на територію собору. До того ж я там 14 років навчалася. Для мене це як друга домівка», – пояснила жінка.

Вона розповіла, що у місцевому поліцейському відділку її протримали близько п’яти годин в камері, після чого відпустили.

"Вчорашній концерт рекламували як «Концерт за єдність». Однак, Росія розв'язала агресію в Україні та Грузії. За що така єдність і з ким? Росія тепер вважає, що вона може розв'язувати війни, порушувати міжнародне право, втручатись у вибори за кордоном, і її все одно вітатимуть в Америці", – наголосила Чопівська.

Читайте також: У СБУ пообіцяли опублікувати механізм реалізації закону про гастролі російських артистів

Решта протестувальників – вихідці з Росії та України – перемістилися за територію собору вниз по вулиці. Вони викрикували: "Не пий чай із КДБ", "Сором!" та інше відвідувачам концерту, які могли їх почути лише з вікон своїх машин.

Співорганізаторами концерту, крім посольства РФ, виступили Центр мистецтв Kennedy Center, аналітична установа Wilson Center’s Kennan Institute, Кармельський інститут російської культури та історії при Американському університеті, та інші.

96