Вашингтон у вівторок, 11 квітня, опублікував доповідь, у якій містяться розсекречені дані американської розвідки про хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб, повідомило видання The New York Times.
У документі вказані факти спроб російського політичного керівництва заплутати світову спільноту шляхом поширення дезінформації про події у місті Хан-Шейхун 4 квітня.
Крім того, розвідка підтвердила застосування в Ідлібі нервово-паралітичного газу зарин.
Як повідомили виданню джерела в Білому домі, у Вашингтоні впевнені, що Росія була обізнана про застосування режимом Башара Асада хімічної зброї і тепер намагається "прикривати" його.
Представники Пентагону, в свою чергу, заявили, що росіяни були на авіабазі в Хомсі, звідки скоїли виліт літаки, які бомбили Хан-Шейхун.
Напередодні агентство Associated Press із посиланням на власні джерела у Вашингтоні повідомляло, що після хімічної атаки над госпіталем, куди доправили постраждалих під час хіматаки, літав російський безпілотник. Потім винищувач російського виробництва завдав авіаудару по медустанові.
Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Кількість загиблих склала 72 особи, серед жертв трагедії в місті Хан-Шейхун – 20 дітей і 17 жінок.
Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.
Уряд президента Сирії Башара Асада заперечує використання хімічної зброї і звинувачує повстанців у застосуванні забороненого озброєння. Водночас розслідування, проведене під керівництвом ООН, засвідчило, що сирійські урядові сили використовували хлор як зброю щонайменше тричі між 2014 і 2015 роками.
Росія надає Асаду значну військову і дипломатичну підтримку упродовж шестирічної війни в Сирії, а з вересня 2015 року здійснює авіаудари проти опонентів уряду в Сирії.