У США оприлюднили дані ОБСЄ про втрати росіян на Донбасі

4 Листопада 2016, 07:34

Спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ навіть в умовах обмеженого доступу до зони конфлікту на Донбасі за 2,5 роки офіційно нарахувала понад два десятки машин, позначених написом "вантаж 200", які вивозили зі сходу України загиблих росіян. Про це на засіданні Постійної ради ОБСЄ заявив представник США при Організації посол Даніель Байєр.

"27 жовтня Спостережна місія ОБСЄ в Гуково і Донецьку зафіксувала, як ще один автомобіль для перевезення загиблих, позначений кодом "200" – для втрат російських військових, – перетинав межу між Росією і територію, утримуваною сепаратистами. І це лише останній з понад двадцяти таких транспортних засобів, зафіксованих за два з половиною роки – лише з тих, що були помічені", – заявив він.

У зв'язку з цим, він нагадав, що Кремль продовжує заперечувати власну безпосередню участь у конфлікті на сході України.

"Попри те, що Росія у себе вдома визначає злочином дискусії про свої військові втрати в Україні, це не скасовує того факту, що сини Росії продовжують гинути в конфлікті, в якому їхній уряд продовжує заперечувати втрати та свою центральну роль", – наголосив американський дипломат.

При цьому представник США закликав РФ "припинити насильство та повною мірою виконувати домовленість про відведення військ".

Нагадаємо, 2 листопада українським військовим вдалося відбити атаку диверсійно-розвідувальної групи бойовиків на луганському напрямку.