"Кіберзлочинці не дотримуються і не поважають верховенства права в жодній країні. Оскільки їхні кримінальні можливості поширюються по всьому світу, ми вітаємо співпрацю та координацію всіх урядів для притягнення цих злочинців до відповідальності та захисту невинних громадян по всьому світу. Обвинувачення стверджує, що Радченко та Єременко зламали електронну систему збирання, аналізу та пошуку даних Комісії з цінних паперів та бірж, вкравши тисячі конфіденційних файлів, які потім незаконно продали з метою отримання прибутку", – пишуть у повідомленні.
У заяві пояснюють, що Секретна служба США в січні 2020 року провела розслідування, за результатами якого були висунуті обвинувачення проти Радченка та Єременка за 16-ма пунктами. У тому числі, йшлося про змову в шахрайстві з цінними паперами, електронними транзакціями, а також про комп'ютерне шахрайство.
Також повідомляється, що Комісія з цінних паперів та бірж подала цивільну скаргу проти Єременка, а також інших фізичних та юридичних осіб.
Практика Державного департаменту США призначати винагороду за пошук та затримання транснаціональних злочинців фінансується зі спеціальної державної програми TOCRP. Разом з програмою щодо виявлення злочинців, пов'язаних з наркотиками, з 1986 року вдалося притягнули до відповідальності понад 75 осіб. Усього за цими програмами було витрачено 130 млн дол. із державного бюджету США.