У США назвали трьох найімовірніших кандидатів на посаду Держсекретаря

Акценти
9 Листопада 2012, 11:45

Очікується, що Гілларі Клінтон піде з посади в 2013 році, а тому вже зараз в США намагаються спрогнозувати, хто її замінить на посту глави Державного департаменту.

Одним з кандидатів є голова сенатського комітету у закордонних справах Джон Керрі. Так, низка членів адміністрації Барака Обами та членів Демократичної партії зазначають, що наразі формують групу на підтримку Керрі. Одне з джерел повідомило, що Керрі фактично вже «проклав собі шлях в команду», працюючи над підготовкою Барака Обами до дебатів під час кампанії.

Видання Newsweek також припускає, що Керрі має хороші шанси, бо зробив багато для команди, але «але найменше втручається у вироблення політики».

«Зважаючи на кількість поїдок, які він здійснив в якості глави комітету Сенату із зовнішніх зв’язків він досить відомий великій кількості людей і дуже високо цінується. Тому, думаю, став би популярним вибором», – зазначив анонімний високопоставлений чиновник Держдепартаменту.

В той же час багато осіб близьких до президента роблять ставку на постійного представника США в ООН Сьюзан Райс.

Один з інсайдерів зазначив, що члени близького оточення Обами «думають, що це буде Сьюзан Райс».

За словами видання, нинішній посол в ООН була беззаперечним лідером допоки у недільних ток-шоу вона не допустила кілька неточностей, відповідаючи на питання щодо атак в Бенгазі 11 вересня. Тепер деякі демократи побоюються, що вона може зіткнутися зі складними питаннями під час її затвердження Сенатом.

Як пише The Foreign Policy, однією з переваг Керрі над Райс є те, що кілька його колишніх радників, зокрема, головний економіст Держдепу Хайді Кребо-Редікер та директор офісу з політики USAIDСтівен Фельдштайн вже є членами адміністрації Обами. Крім того, за анонімними джерелами кандидатуру Керрі підтримує Росія. Росіяни вважають Райс «занадто амбіційною і агресивною», що може «ускладнити» відносини між США та Росією.

Третьою ймовірною кандидатурою є також радник президента Обами з національної безпеки Томас Донілон

92