У США мають намір щодо виходу з угоди з РФ про ліквідацію ракет

3 Серпня 2017, 11:07

У Конгресі США почали працювати над тим, аби  Пентагон зміг налагодити виробництво ракет в обхід угоди Рейгана-Горбачова про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Про це 2 серпня повідомило видання Politico, посилаючись на джерела у Конгресі. 

У виданні зазначають, що в обох палатах законодавчого органу почалися дискусії, які зводиться до того, щоб зобов'язати оборонний комплекс США відновити виробництво ракет, так як Кремль вже порушив домовленість 30-річної давнини.

При цьому Білий дім без ентузіазму сприймає ці дискусії, оскільки вважає, що це завадить адміністрації президента формувати стратегію посилення тиску на Росію.

Для початку, в Конгресі планують виділити $65 млн на нові ракети, крім того, Пентагону дадуть можливість розробити нові варіанти ракет середньої дальності.

Як повідомлялось, РФ таємно розгорнула нові крилаті ракети, порушивши договір із США. 

Слід додати, що у 1987 році США і СРСР домовилися не виготовляти, не випробовувати та не розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) і малої (від 500 до 1000 км) дальності.