У США 17 штатів подали в суд на Трампа через екологічни вимоги

2 Травня 2018, 12:03

У Сполучених Штатах Америки 17 штатів подали в суд на адміністрацію президента Дональда Трампа через ослаблення екологічних вимог для автомобілів. Про це заявив генпрокурор Каліфорнії Ксав'є Бесерра, повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що губернатор Каліфорнії Джеррі Браун звинуватив чинного главу Управління з охорони навколишнього середовища США (ЕРА) Скотта Пруітт в тому, що той порушує чинне законодавство і ставить під загрозу здоров'я дітей. 

 

За його словами, Пруітт і Трамп хочуть, щоб люди купували більше бензину, забруднюючи середовище.

 

"Досить – значить, досить. Мова йде не про те, щоб шукати конфлікт з адміністрацією Трампа. На карту поставлено дуже багато, що зачіпає здоров'я та економіку Америки, щоб сидіти склавши руки", – зауважив  Бесерра.

 

У свою чергу, адміністрація Трампа відмовилася від коментарів, заявивши, що спочатку вивчить подану скаргу.

 

На початку квітня 2018 року ЕРА оголосило про рішення скасувати жорсткі правила, що стосуються норм споживання пального автомобілями, прийняті за часів екс-президента США Барака Обами. Проте автоконцерни побоюються щодо втрат робочих місць через подорожчання автомобілів внаслідок виконання екологічних приписів. Проти планів Обами виступив Союз автовиробників, до складу якого також входять Volkswagen, General Motors і Toyota.

 

Нагадаємо, 2 травня спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідує можливе втручання Росії у вибори Сполучених Штатів Америки, під час зустрічі з адвокатами президента Дональда Трампа у березні висунув питання направити повістку у суд для Трампа, якщо він відмовиться поговорити зі слідчими.