Вони пройшли в східній Боснії маршем, який символізував втечу мусульман від армії генерала Ратко Младича.
Вбивство близько 8000 мусульманських чоловіків і хлопчиків силами боснійських сербів у 1995 році трибунал з військових злочинів ООН в Гаазі та Міжнародний суд справедливості визнали геноцидом.
Всього в Сребрениці було вбито приблизно вісім тисяч чоловік.
Боснійські серби в неділю відзначали день пам'яті загиблих у війні, яка тривала три роки.
Як повідомлялося раніше, міжнародний трибунал ООН щодо колишньої Югославії відновить слухання у справі колишнього командувача військами боснійських сербів Ратко Младича 9 липня.
Нагадаємо, 16 травня Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії призупинив процес над колишнім начальником генерального штабу збройних сил Республіки Сербської, генералом-полковником Ратко Младічем через помилки сторони обвинувачення. Захист просив перенести судовий розгляд справи на півроку.
Радко Младича, який переховувався 16 років, звинувачують у геноциді та інших расових злочинах. Свою провину за події у період війни в Боснії у першій половині 1990-х він не визнає.
Як повідомлялось, військовий трибунал Боснії та Герцоговини 15 червня оголосив вирок чотирьом членам Боснійської Сербської армії за участь у масовому вбивстві мусульман в Сребрениці в 1995 році.
Суд класифікував дії звинувачених як військовий злочин, і не зміг довести «намір вчинити геноцид». Суд встановив, що всі четверо, Властімір Холіжан, Зоран Хоронжа, Франц Кос, Станко Кожіч, брали участь у вбивстві 800 людей на військовій базі у Бранжево. Підсудні отримали 19, 40 та 43 роки тюремного ув’язнення відповідно.