У справі Надії Савченко призначили дві нові експертизи – захист

17 Листопада 2014, 16:20

Слідство призначило дві нових експертизи у справі української льотчиці Надії Савченко, обвинуваченій в причетності до загибелі російських журналістів на сході України. Про це заявив адвокат Ілля Новіков.

«Я не можу розголошувати, що це за експертизи», – сказав він.

За словами захисника, після призначення цих експертиз ніяких слідчих дій з його підзахисною не проводиться.

Водночас захист досі офіційно не сповістили про результати психолого-психіатричної експертизи, проведеної в інституті імені Сербського.

«За непрямими ознаками, вона визнана осудною, нас це цілком влаштовує, і ми не збираємося квапити слідство», – сказав Новіков.

Як повідомлялося, у вівторок, 11 листопада, Басманний суд Москви відмовився задовольнити скаргу захисту Надії Савченко на постанову про призначення стаціонарної психіатричної експертизи.

Нагадаємо, 10 листопада ЦВК оголосила остаточні результати виборів по партійних списках, таким чином Савченко, яка є першим номером списку "Батьківщини", є обраною у народні депутати України.

Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії.

Савченко звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які  загинули 17 червня під Луганськом. 

Українську льотчицю 10 жовтня відвезли на проходження примусової психолого-психіатричної експертизи в московський інститут імені Сербського в Москві.

27 жовтня, Басманний суд Москви за клопотанням слідства продовжив термін утримання під вартою Савченко до 13 лютого 2015 року, попри її відсутність у залі засідання.