У справі Януковича оголосили чергову перерву

1 Серпня 2018, 11:04

Зранку 1 серпня в Оболонському суді Києва суддя Владислав Дев'ятко розпочав дебати у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Однак після того, як сторона прокуратури почала зачитувати промову, адвокати Януковича Олександр Байдик, а також призначений Центром безоплатної правової допомоги Віктор Овсянников покинули залу засідання. Перед цим вони протестували проти початку дебатів.

 

Суддя Дев'ятко оголосив перерву у засіданні до 14:00.  Він заявив, що суд звернувся до центру БПД з вимогою зобов'язяти Овсянникова брати учать у дебатах або призначити нового адвоката.

 

Сторона захисту називає це "порушенням прав клієнта" та "порушенням процесуальних норм". Водночас адвокати заявили, що збираються брати учать у процесі о 14:00, однак якщо суд не надасть їм право виступити та ознайомитися з матеріалами справи, то вони вчинять так само. 

 

Адвокати Януковича Богдан Біленко, Андріана Фозекош, Ігор Федоренко та Віталій Сердюк не з'явилися на засіданні, мотивуючи це тим, що поїхали до представництва ОБСЄ в Україні з метою повідомити про порушення у процесі.

 

Слід нагадати, що  Олександр Байдик відомий тим, що раніше захищав низку обвинувачених у справі екс-бійців "Беркуту".

 

Нагадаємо, на засіданні Оболонського районного суду Києва адвокат колишнього президента України Віктора Януковича з юридичної компанії "Авер Лекс" Віталій Сердюк у вівторок, 31 липня,  подав клопотання про відвід усього складу суду та прокурорів і відмовився брати подальшу участь у засіданні по обвинуваченню Януковича у державній зраді.

 

Раніше на засіданні Оболонського районного суду Києва головуючий суддя Владислав Дев’ятко повідомив, що колишнього президента Віктора Януковича, якого звинувачують у державній зраді, викликали в суд на допит близько 60 разів. 

 

19 квітня Оболонський районний суд Києва у справі щодо держзради екс-президента Віктора Януковича перейшов до стадії судових дебатів, однак адвокати Януковича самовільно покинули зал судового засідання.

 

Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.