У «справі бронежилетів» завершили досудове розслідування

27 Жовтня 2020, 18:14

Досудове розслідування у справі закупівлі неякісних бронежилетів для Збройних сил України завершено. Про це йдеться на сайті Офісу генпрокурора у вівторок, 27 жовтня.

 

«Офісом Генерального прокурора повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення підозрюваним», – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що у кримінальному провадженні повідомили про підозру восьми особам. Серед них два генерали та засновник підприємства-виробника бронежилетів, який лобіював через заступника Міністра оборони України інтереси свого підприємства. Їм інкримінують вчинення за попередньою змовою групою осіб бездіяльності військовою владою, що спричинила тяжкі наслідки в умовах особливого періоду (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 426 КК України).

 

За даними слідства, колишні високопосадовці ЗСУ з квітня по червень 2019 року закупили та прийняли 11 тисяч бронежилетів на суму близько 42 млн грн, які за своїми властивостями не спроможні убезпечити військовослужбовців від уражень вогнепальною зброєю. Встановлено, що захисні властивості бронежилетів не відповідають заявленим виробником 1-4 класам захисту. За результатами судових експертиз, більше 70% бронежилетів прострілюються тими видами зброї, від якої повинні захищати військовослужбовців.

 

«У вилучених бронежилетах «Корсар М3с 1-4» за умови намокання змінюється молекулярна структура «кевлару» і втрачаються куленепробивні властивості, через що вони не витримують постріл навіть з пістолету Макарова по першому класу захисту. Окрім цього, через комплектування частини бронежилетів бронеплитами неналежної якості бронежилети четвертого класу захисту прострілюються гвинтівкою та автоматом», – йдеться в тексті.