У співробітниці Закарпатської ОДА виявили COVID-19

13 Квітня 2020, 11:23

У співробітниці Закарпатської облдержадміністрації виявили коронавірус COVID-19. Цю інформацію підтвердили у прес-службі ОДА, передає Укрінформ.

 

“Учора в однієї зі штатних працівниць Закарпатської ОДА було підтверджено коронавірус методом ПЛР. Також було зроблено тести її контактних осіб – загалом 12 людей. У всіх 12-ти коронавірус не підтвердився”, – зазначили в пресслужбі.

 

Як додали в ОДА, співробітниця, у якої підтвердили хворобу, з 1 квітня знаходиться у відпустці.

 

Керівники обладміністрації безпосереднього контакту з даною особою не мали.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку тяжких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

В Україні станом на 9:00 13 квітня зафіксовано 3102 випадки COVID-19.