У совєтскіх собствєнная гордость

Майже серйозно
10 Листопада 2011, 18:40

Телеведучий довів це твердження, поставивши в ефірі свого політичного ток-шоу опитування аудиторії: «Чи має право Євросоюз нав’язувати свої правила Україні? Так/Ні». Вражаюче формулювання, що нагадує безсмертне «Дівчинко, ти хочеш цукерку чи щоб тобі відірвали голову?»

Маніпулятивний характер запитання очевидний. Мало хто погодиться, що хтось інший «має право нав’язувати правила». Тим більше до студії не запросили жодного офіційного представника цієї «нав’язливої» Європи – голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра був надто здивований цим фактом, про що й повідомив 4 листопада громадськість. 

Уявіть собі людину, котра сіла в трамвай без квитка і на вимогу кондуктора пред’явити проїзний документ волає: «Ви не маєте права нав’язувати мені свої правила!» Ситуація з «прагненням у Європу», про яке торочать українські можновладці, видається ще гіршою: ми хочемо кататися в безшумному євровагоні з кондиціонерами та чистими кріслами, але не лише не придбавши квитка, а й поводячись там по-совковому. Оббивку крісел поріжемо, а на вікні напишемо демократичне слово з трьох літер. І нехай не нав’язують нам свої правила?

Читайте також: Танго танцюють двоє

Автор:
Тиждень
109