У соцмережах опублікували мапу, яка демонструє масштаб військової допомоги Україні

Світ
7 Лютого 2022, 12:21

Відповідний пост зробив анонімний активіст, який відстежує польоти через онлайн-сервіс flightradar у Твіттері. Починаючи з 17 січня, на мапі зображений рух літаків із військовою підтримкою від США, Великої Британії, Канади, Польщі та Туреччини.

На карті позначено 26 рейсів, зокрема 3 до Львова, 23 – до Києва. Більшість літаків прибули до України зі США та Великої Британії: станція Королівських ВПС Brize Norton, авіабаза США Travis Air,  Dover AFB. Також як рейс з американської бази позначений Al-Azraq в Йорданії, присутність на якій США не визнають, однак супутникові знімки свідчать про те, що на ній розміщувалась американська техніка щонайменше з 2016 року.

Читайте також: Українські військові вперше продемонстрували роботу з ПТРК NLAW

Інформацію з цієї карти підтвердив у своєму Твіттері і очільник міністерства оборони України Олексій Резніков. 5 лютого він згадав про восьмий рейс до Києва з боєприпасами зі США. Наступного дня до Борисполя прибув ще один літак із військовою підтримкою із тієї ж бази Dover AFB та ще один із британської RAF Akrotiri.

Безпосередньо достовірність карти рейсів підтвердив і заступник голови Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Мисягін. На своїй сторінці у Фейсбуці він оприлюднив карту і додав, що більше двох десятків літаків прибули менш ніж за три тижні і в найближчий час має прибути більше обіцяної підтримки від партнерів.

Читайте також: Польський експерт про співпрацю Києва, Варшави та Лондона: «Три країни мають подібне бачення РФ як ключової загрози для європейської безпеки»