У сьогоднішньому популізмі немає ворога з великої літери – філософ Філіпп де Лара

23 Квітня 2018, 19:47

Сучасний популізм не оперує поняттям ворога  з великої літери, на відміну від тоталітаризму. Про це у понеділок, 23 березня, заявив французький філософ Філіпп де Лара під час зустрічі з ним у книгарні "Є".

 

Так, філософ, відзначив, що сучасний популізм не має поняття єдиного ворога, єдиної проблеми, на відміну тоталітаризму, який завжди оперував поняттям смертельного ворога.

 

"Це може бути проблема еміграції, проблема біженців, проблема ЄС", – сказав де Лара та додав, що тепер немає ворога, є вороги.

 

Також філософ наголосив на тому, що пропагандистська війна Путіна була настільки ефективною, що популістська структура змогла існувати без єдиного ворога.

 

Нагадаємо, у книгарні "Є" відбувається зустріч з французьким філософом Філіппом де Лара на тему: «Зростання популізму в Європі і криза легітимності ліберальної демократії: виклик для України».

 

Філіпп де Лара – філософ, професор Університету Париж ІІ (Університету Пантеон-Ассас) (філософія та політичні науки), керівник програми «Сучасність і тоталітаризм».