Вона зазначила, що у місті 24 тисячі пенсіонерів, і заборгованість по пенсіях уже становить 27 мільйонів гривень. Плюс, за її словами, 6 мільйонів днями потрібно на зарплату бюджетникам.
"Зупинилося все: фінансування соціальної сфери – шкіл, лікарень, бюджетних організацій. Рятувальники, тюрма – всі без грошей. Не закуповуються медикаменти, в тому числі наркотичні препарати. Не оплачується харчування школярів, вихованців інтернату, дитсадків. Зростають борги за електроенергію і комунальні послуги. Люди не отримують зарплату і пенсію – і не платять", – розповіла Петрухіна.
За словами в.о. міськголови, Сніжне неможливо порівняти зі Слов’янськом: бойові дії на території не ведуться, в’їзд і виїзд вільний, ходить громадський транспорт, працюють магазини, не закриті установи, діють заводи й шахти.
Після того, як озброєні прихильники самопроголошеної "Донецької народної республіки" зайняли будівлю Пенсійного фонду, співробітникам підшукали інше місце, робота фонду не зупинена, каже співрозмовниця.
"Ми всі страшенно обурені. Місто живе – як можна нам усе перекрити? Так, є озброєні люди, але немає випадків масових мародерств. Виконком міської ради займається життєзабезпеченням. Нас ніхто не захоплював. Утримуємо ситуацію, як можемо. Чому наших людей позбавили виплат?" – обурюється Петрухіна.
В той же час, мешканці міста звернулися за підтримкою до народного депутата Андрія Пономарьова, який піднімав проблему відновлення бюджетних виплат у Сніжному в розмові з керівником Кабінету міністрів Арсенієм Яценюком.
"Під загрозою і зарплата шахтарів міста. Не знаю, як вирішать це питання. Можливо, потрібно перерахувати гроші іншим шляхом, адже в Донецьку були захоплені обласні управління Держказначейства і Національного банку України", – вважає депутат міської ради Микола Матяш.
Нагадаємо, раніше у Мінсоцполітики повідомили, що мешканці чотирьох міст Донбасу не можуть отримати пенсії.