У службі зайнятості назвали головні причини безробіття серед молоді

30 Травня 2018, 11:49

У Київському міському центрі зайнятості повідомили, що основними причинами молодіжного безробіття є невірно обрана спеціальність, відсутність досвіду роботи та завищені вимоги молоді до майбутнього місця роботи. Про це заявив директор КМЦЗ Віктор Білич.

 

За його словами, молодь, яка змотивована до пошуку роботи та об’єктивно оцінює власні професійні якості швидше знаходить роботу.

 

"Служба зайнятості вважає одним з пріоритетних завдань роботу з молоддю. Сучасні вимоги працевлаштування ставлять перед молодою людиною непрості завдання: знайти своє місце в нових умовах ринкових відносин, виявляючи високопрофесійні якості, обізнаність інформаційного простору, гнучкість до технологічних змін, бути високорозвиненою людиною та соціально адаптованою", – заявив Білич.

 

Водночас він наголосив, що серед молоді, яка перебуває на обліку в районних філіях Київського міського центру зайнятості, близько 90% осіб мають вищу освіту.

 

Зокрема, на обліку у службі зайнятості станом на 1 травня 2018 року перебуває близько трьох тисяч безробітних осіб віком до 35 років, що складає 32,5% загальної кількості безробітних. Водночас отримують допомогу по безробіттю майже 2,5 тисяч осіб.

 

Як зазначається, за останніми опублікованими даними Державної служби статистики України у середньому за 2016 рік рівень безробіття серед молоді у віці від 15 до 35 років в місті Києві становив 9,6% та перевищив відповідний показник серед всіх вікових груп.

 

Крім того, рівень безробіття за даними Міжнародної організації праці (МОП) у Києві в середньому за 2016 рік становив 6,7%.

 

За даними начальника відділу профорієнтації та профнавчання Київського міського центру зайнятості Інни М'якоти, служба зайнятості пропонує профорієнтаційне тестування для дітей з метою точного визначення майбутньої професії.  Так, це тести за методикою Голланда, Клімова, Магеллано університету, які сприяють самопізнанню дитини.

 

"Дуже важливо вже з шкільного віку проводити профорієнтаційну роботу, адже завдяки таким заходам діти багато дізнаються про професії, замислюються про своє майбутнє, дізнаються, які професії користуються найбільшим попитом, в ігровій формі долучаються до знань, які в подальшому допоможуть знайти своє справжнє покликання", – наголосила М'якота.

 

У службі зайнятості також додали, що з січня по квітень 2018 року профорієнтаційні послуги отримали майже 60 тисяч осіб. У тому числі, 44,9 тисяч – це особи, що навчаються та бажають змінити роботу, з них 30,4 тисяч – учні шкіл, а також 15 тисяч безробітних.

 

Нагадаємо, у Україні за підсумками листопада 2017 року збільшився рівень зареєстрованого безробіття до 309 тис. осіб. 

читати ще

показати ще