У Словаччині рейтинг опозиційної кандидатки у президенти Чапутової вперше перевищив 50%

1 Березня 2019, 14:48

У Словаччині рейтинг опозиційної кандидатки у президенти, адвоката і активістки Зузани Чапутової вперше перевищив 50%. Про це свідчать результати опитування агенції AKO, повідомляє видання Aktuality.

 

За Зузану Чапутову, яку підтримує декілька опозиційних об’єднань і чинний президент Андрей Кіска, готові віддати свої голоси 52,9% опитаних.

 

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, який є кандидатом від керівної партії Smer, значно поступається Чапутовій, набираючи лише 16,7%.

 

Далі йдуть суддя Верховного суду Штефан Харабін (11,4%%), голова партії "Котлеба-Народна партія Наша Словаччина" Маріан Котлеба (5,6%) та інші кандидати, чий рейтинг не досягає 5%.

 

Опитування було проведене вже після того, як науковець, підприємець і політик Роберт Містрік, який до недавніх пір був основним кандидатом опозиції, зняв свою кандидатуру на користь Чапутової.

 

Перший тур виборів президента Словаччини відбудеться 16 березня.

 

Нагадаємо, 5 грудня Словаччина вислала з країни працівника російського посольства, якого звинуватили у шпигунстві. Повідомлялося, що росіяни чинили дії, спрямовані проти Словаччини і НАТО і такі, що суперечать Віденській конвенції про дипломатичні зносини. 

Позначки: