У Сімферополі російські силовики затримали кількох людей після одиночних пікетів

14 Серпня 2017, 10:51

У Сімферополі після одиночних пікетів російські силовики затримали щонайменше чотирьох людей. Про це написав у Facebook адвокат Едем Семедляєв.

За його словами, у відділення поліції Залізничного району доставили Якуба Давлатова, Олександра Дьячкова, Сейтумера Сейтумерова та Селіма Тейфукова, їх намагаються допитати і сфотографувати.

Дружина Семедляєва Ельвіра зазначила, що троє із затриманих – чоловіки похилого віку, й опублікувала їхні фото.

 

Оновлення: Як написав активіст Осман Аріфм у Facebook, Османа Аблаєва та Ремзі Аблаєва затримали біля будівлі МВС, доставили у Київський райвідділ, потім обох відпустили. Решата Емірсуюнова, Синавера Німеттулаєва та Артема Осипова доставили у відділення поліції Центрального району. Емірсуюнов та Німеттулаєв проводили одиночні пікети, Осипов знімав їх на відео. Їх усіх відпустили. Ярикул (Якуб) Давлатов 1953 року народження проводив одиночний пікет біля Верховного Суду. Його забрали у відділення поліції Залізничного району, де склали протокол за ч.1 ст.20.2 КпАП РФ (порушення порядку проведення пікетування). Разом із ним затримали трьох хлопців, які здійснювали відеозйомку: Сейтумера Сейтумерова, Олександра Дьячкова та Селіма Тейфукова, усіх трьох згодом відпустили. Адмінматеріали на Давлатова будуть розглядатися в Залізничному суді Сімферополя цього ж дня.

Активісти вийшли з пікетами на підтримку 76-річного Сервера Караметова, якого окупаційна влада заарештувала на 10 днів.

Одиночний пікет – єдина дозволена в Росії форма протесту, яка не потребує попереднього узгодження з владою.  

76-річний Сервер Караметов проводив одиночний пікет під будівлею підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму, де слухалася справа заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Щодо Караметова склали два адміністративних протоколи. Один – за «порушення порядку проведення одиночних пікетів», другий – за «опір співробітникам поліції». Підконтрольний Кремлю Залізничний суд Сімферополя 9 серпня присудив активіста Серверу Караметову 10 діб адміністративного арешту за «опір співробітникам поліції». Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала російську владу негайно звільнити Караметова.

Сервера Караметова затримують в анексованому Криму вже не вперше. У День пам’яті жертв геноциду кримських татар 18 травня його затримали російські силовики після того, як він прийшов на площу в Сімферополі з кримськотатарським прапором і портретами своїх батьків, які стали жертвами депортації 1944 року. За три години його відпустили після складання адміністративного протоколу.