У Сімферополі кримські татари змінили місце мітингу проти диктатури через можливі провокації влади

28 Січня 2014, 09:56

Місце проведення мітингу змінене для запобігання можливим провокаціям, які, на думку Чубарова, запланувала влада, щоб відкрито зіштовхнути громадян.

Голова Меджлісу написав, що 27 січня в кількох державних установах Криму, в тому числі й у Сімферопольській міськраді, відбулися наради із залученням представників проросійських і парамілітарних (воєнізованих) угрупувань. Чубаров твердить, що на таких нарадах ухвалені рішення про їхнє максимальне залучення до провокацій стосовно учасників мітингу проти встановлення диктатури в Україні.

«З метою демонстрації масовості, до участі в організовуваному чиновниками контрмітингу примушуються держслужбовці та члени різних спортивних організацій. Більше того, за наявними відомостями, членам однієї маргінальної кримської організації поставлено завдання здійснити погром державної установи, розташованої в центрі міста, з тим, щоб розпочати широкомасштабну бійню присутніх людей», – написав голова Меджлісу.

В мережі Facebook також з'явилася інформація про залучення до провладного мітингу працівників підприємств, власником яких є голова Верховної Ради Криму Володимир Константинов. В кримському парламенті заперечують причетність до підготовки контрмітингу.

Як повідомлялося, 16 січня Верховна Рада ухвалила низку законів без обговорення шляхом підняття рук. Тексти деяких законів стали доступні лише після того, як депутати за них проголосували. У фракції Партії регіонів вказали на те, що опозиція перешкоджала нормальному голосуванню. Тим часом, опозиція заявила, що закони ухвалені з порушеннями регламенту, а їх суть охарактеризувала як "державний переворот".

Серед ухвалених парламентом законів – так званий закон Олійника-Колесніченка, згідно з яким, зокрема, визначено порядок реєстрації та функціонування громадських організацій – "іноземних агентів"; введено кримінальну відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність, а також за втручання в роботу інформаційних ресурсів органів держвлади; посилено кримінальну відповідальність за масові заворушення, блокування та захоплення будівель тощо.

Ухвалення цих законів викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій та призвело до масових протестів в Україні.