На ПАО "Сєвєродонецьке об’єднання "Азот" увечері 27 серпня стався витік 300 літрів аміачної води через порив труби. Місцеві мешканці відчули неприємний запах і активно обговорювали ситуацію в соцмережах.
Ситуацію кореспонденту Укрінформу прокоментували в одній з природоохоронних служб Луганської області.
“Інцидент дійсно мав місце, але він не був аж занадто небезпечним. Стався порив на трубі, якою транспортується так звана аміачна вода. Кількість рідини, що встигла витекти – 300 літрів; порив було ліквідовано протягом півгодини. Небезпеки для здоров’я городян немає”, – наголосив співбесідник, який просив не називати його і ім'я.
Ніхто з офіційних служб не видав жодного пресрелізу з даного приводу. Допис на своїй сторінці в Facebook зробив директор Департаменту Луганської облдержадміністрації Денис Денищенко. Він послався на невідоме повідомлення, де “місцевим мешканцям рекомендують терміново закрити вікна і не виходити з приміщення».
Зауважимо, хімічний гігант "Азот" у м. Сєвєродонецьку спеціалізується на виробництві азотних добрив. Внаслідок бойових дій цехи підприємства не постраждали, але у зв’язку з втратою надійного (мінімум від двох джерел) енергопостачання виробництва тут позаштатні ситуації відбуваються епізодично – до кількох разів на рік. Однак деякі ємності тут стоять заповненими агресивними хімічними речовинами, що становить потенційну небезпеку технологічного характеру.
Офіційний коментар з приводу ситуації має бути оприлюднений у другій половині дня, повідомили в Луганській облдержадміністрації.
Нагадаємо, 9 червня в селі Збаржевка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter з'їхав у ставок, перекинувся і загорівся. Вогнем були пошкоджені каністри з гербіцидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, вміст яких (близько 800 л) потрапив у ставок з подальшим витоком у річку Рось.
Згодом перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко повідомив, що серед препаратів, які потрапили до річки Рось під час ДТП у Погребищенському районі Вінницької області, інсектицидів не було.