Також повідомляється, що банківські вклади фізичних осіб у валюті знизилися на $357,3 млн і станом на 1 лютого становили $22,247 млрд.
У грудні реальний ефективний обмінний курс гривні підвищився на 0,4 % порівняно з листопадом.
В НБУ запевняють, що в основному це обумовлено змінами в динаміці номінального ефективного обмінного курсу гривні, який посилився на 0,3 % в основному у зв'язку із зміцненням гривні щодо російського і білоруського рубля, чеської крони тощо.
Водночас, інфляційний диференціал зріс на 0,1 %, оскільки інфляція в Україні була вищою, ніж її середньозважений рівень у країнах – основних торгових партнерах.
Крім того, населення України в кінці січня забрало з банків понад 7 млрд грн через побоювання девальвації і обмеження на дострокове зняття депозитів.
Нагадаємо, 7 лютого Національний банк ввів тимчасові обмеження на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку за окремими операціями, оскільки на передодні курс продажу готівкового долара в обмінних пунктах київських банків підвищився порівняно з 5 лютого на 8,69 коп. до 9,0200 UAH / USD, курс купівлі – на 2,3 коп. до 8,7988 UAH / USD.
Згодом НБУ перейшов до гнучкого курсоутворення на валютному ринку, і офіційний курс гривні до долара встановлюватиметься на підставі середньоринкового курсу на міжбанківському ринку.
Читайте також Два боки монети. Де інші валюти втрачають, долар може виграти