У Шотландії підготували закон для проведення нового референдуму про незалежність

13 Жовтня 2016, 14:55

Перший міністр Шотландії і лідер Шотландської національної партії (SNP) Нікола Стерджен заявила, що на наступному тижні буде оприлюднений законопроект для проведення нового референдуму про незалежність від Великобританії.

"Я налаштована на те, щоб у Шотландії з'явилася можливість переглянути питання про незалежність і зробити це до того моменту, як Велика Британія вийде з ЄС", – сказала вона, виступаючи на з'їзді SNP в Глазго.

У вересні 2014 року в Шотландії вже проводився референдум про незалежність. Тоді 55,3% шотландців проголосували проти виходу Шотландії зі складу Великобританії.

Опубліковані у липні результати соцопитування свідчили про те, що Шотландці не вважають за необхідне проводити другий референдум про незалежність після того, як Велика Британія на референдумі проголосувала за вихід із ЄС. 

Окрім того, 51,9% британців під час референдуму 24 червня​ проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках.

Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон відразу ж оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. 

Згодом перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила про намір негайно почати переговори з Брюсселем, аби знайти рішення про продовження членства Шотландії в Євросоюзі попри результат на референдумі.

Також шотландський лідер говорила, що в разі, якщо Шотландію будуть змушувати покинути ЄС, необхідно буде провести ще один референдум про незалежність.