У школах України і Росії пройде єдиний урок пам’яті

19 Квітня 2010, 13:43
У квітні-травні 2010 року у всіх навчальних закладах України і Росії має пройти єдиний урок пам’яті, присвячений 65-й річниці з дня перемоги у Великій Вітчизняній війні з участю ветеранів Великої Вітчизняної війни.
 
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Міністерства освіти та науки, остаточну дату проведення уроку буде повідомлено додатково.
 
У методичних рекомендаціях щодо проведення уроку пам’яті для практичного використання Міністерство освіти і науки України наголошує, що "метою проведення уроку пам’яті, присвяченого 65-й річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні, є на конкретних прикладах показати учням масовий героїзм людей на фронтах та в тилу, розкрити історичне значення перемоги над нацистською Німеччиною".
 
Вчителям радять "провести урок у залі музею, кімнаті чи куточку бойової слави, біля меморіалу, пам’ятника, споруджених на честь героїв Великої Вітчизняної війни". Також у рекомендаціях зазначено, що "цікаво та емоційно такі уроки проходять за участю ветеранів війни, учасників пошукових загонів, котрі вивчають невідомі сторінки історії Великої Вітчизняної війни".
 
"Уроки для учнів початкової та основної школи варто проводити на основі матеріалів, подій з історії рідного краю.
 
Бажано, щоб розповіді вчителя, учнів були доповнені свідченнями очевидців тих подій чи родинними спогадами.
 
У старших класах треба розкрити історичне значення перемоги над загарбниками, показати причини героїзму і самовідданості визволителів України, звернути увагу на звитяжну працю жінок і підлітків, які замінили батьків та чоловіків, що пішли на фронт.
 
Під час підготовки та проведення уроку пам’яті рекомендується широко використовувати документи, спогади, фронтові листи, кіно- і фотоматеріали, звукозаписи, художні твори, які допоможуть створити на уроці емоційно-піднесену атмосферу та посилять виховний вплив на школярів", – зазначено у методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки України