У школах стрімко збільшується кількість “липових” медалістів

17 Червня 2012, 11:46
За результатами 2011/2012 навчального року в Україні майже 23 тисячі учнів отримали золоті та срібні медалі за успіхи в навчанні. Інакше кажучи, з медаллю – кожен десятий -одинадцятий випускник, а в деяких областях навіть кожен восьмий, а то і сьомий.
 
"За останні два роки кількість випускників шкіл, які отримали відзнаки за результатами навчання, збільшилася майже вдвічі. Разом з тим навряд чи не кожен, хто має хоча б найменший стосунок до "медальному урожаю", розуміє, що переважна більшість золотих і срібних відмінностей – липові», – зазначив Лікарчук.
 
Пояснюється це просто – в 2010 році Міністерство освіти і науки ввело порядок, згідно з яким під час вступу до вищих навчальних закладів почав враховуватися середній бал атестата про загальну середню освіту. І якщо у новоспеченого випускника медаль, то зрозуміло, що оцінки в його атестаті – найкращі. Відповідно, і середній бал, який необхідно надати приймальній комісії університету, буде високим. А тому такий абітурієнт отримує переваги перед тими, хто медалі не отримав.
 
"Хоча ні золота, ні срібна медалі в українських умовах давно не є показниками реального рівня знань і ставлення до навчання більшості молодих людей, які їх отримують. Це підтвердилося на минулорічному зовнішньому незалежному оцінюванні, коли мало не кожен другий медаленосец отримав за тестування менше 160 балів", – пише Лікарчук.
 
"До речі, в школі часів СРСР, звідки до нас і перейшла практика нагородження медалями, ситуація була зовсім іншою. Так, кількість нагороджених золотими та срібними медалями після закінчення загальноосвітніх навчальних закладів становила від 1 до 1,8% від загального числа випускників", – зазначив він.
 
Нагадаємо, прийом документів абітурієнтів на вступ до ВНЗ у цьому році призначений на період з 2 по 31 липня.
 
Як повідомлялося, у квітні директор українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева заявила, що для належного проведення зовнішнього незалежного тестування в 2012 році не вистачає близько 19 млн грн.