Маріуполь
27 січня на сайті Маріупольської міськради з'явилася інформація:Маріупольська міська рада визнала Росію країною-агресором, а "ЛНР" і "ДНР" терористичними організаціями.
Однак з рішення міськради зникли слова про Росію замість цього тепер йдеться про не зовсім зрозумілу "агресію зі сходу".
"На думку міськради, Росія – агресор, це я вам підтверджую. Єдине що, ми не розшифрували це. Можливо, треба було розширити, але у нас такий порядок", – пояснив інцидент мер Маріуполя Юрій Хотлубей у підсумку.
30 січня Маріупольська міськрада все ж зважилася визнати Росію країною-агресором, відповідна інформація з’явилася на сайті.
Полтава
У Полтаві з першої спроби депутати міськради не зібрали достатньої кількості голосів для визнання самопроголошених Донецькій і Луганській "народних республік" терористичними організаціями, а РФ – державою-агресором.
Відтак близько 400 осіб вийшли на мітинг, вимагаючи від депутатів міськради скликати позачергову сесію і прийняти рішення про визнання самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" терористичними організаціями, а Росію – країною-агресором.
31 січня Полтавська міська рада одностайно проголосувала за це рішення.
Кривий Ріг
У Кривому Розі 31 січня депутати відмовилися включати рішення про агресію у порядок денний.
28 січня близько 250 осіб мітингували під будівлею міськради, вимагаючи зустрічі з мером міста Юрієм Вілкулом. Пізніше вони прийняли рішення звернутися до президента з проханням взяти контроль над ситуацією у Кривому Розі.
31 січня у Кривому Розі (Дніпропетровщина) на сесії міськради депутати не підтримали внесення до порядку денного питання про визнання Росії країною-агресором. "За" проголосували тільки 9 осіб.
Лише через тиждень міська рада Кривого Рогу Дніпропетровської області з другої спроби визнала Росію країною-агресором, а "Луганську і Донецьку народні республіки" терористичними організаціями.
Так, з 61 депутата, зареєстрованого у залі, проголосували "за" – 51, двоє утрималися. А саме: комуніст Геннадій Тенетко і регіонал Павло Тимошенко.
Слов’янськ
У Слов’янську двічі не проголосували за країну-агресора. Першого разу сесія міської ради не відбулася, оскільки не набралася необхідна кількість депутатів для голосування. Всі вони нібито захворіли.
На сесію прийшло тільки 22 депутати.
31 січня у Слов’янську Росію таки визнали країною-агресором.
Васильків
Депутати Васильківської міськради Київської області під час засідання 30 січня не проголосували за визнання Росії країною – агресором. На сесії були присутні 24 депутата та міській голова з 46 обраних у 2010 році, з них 22 депутата та мер підтримали постанову ВР України про визнання Росії країною — агресором.
Харків
Важко з визнанням агресора і в Харкові.
5 березня депутати Харківської обласної ради не захотіли навіть розглядати питання про визнання Росії країною-агресором. За внесення цього питання на розгляд сесії облради проголосували лише 63 депутати зі 136.
Голова Харківської ОДА Ігор Райнін здивувався такому рішенню, хоч воно і не мало б юридичної сили.
"Це рішення не має юридичної сили. Це – моральне голосування. Люди гинуть, танки їздять, "Гради" б'ють – а тут немає рішення", – заявив Райнін.
Перед будівлею ОДА зібрався пікет, на якому люди вимагали визнати нарешті Росію агресором.
У пікеті брали участь два десятки осіб під прапорами ВО "Свобода". У руках у них плакати: "Росія – країна – терорист", "Теракти у Харькові – це війна Росії проти України", "Геть загарбників з українського Донбасу та Криму".
Як повідомлялось, раніше Верховна Рада ухвалила постанову про заяву, якою Україна визнала Росію агресором. Документ підтримав 271 народний депутат.