У Shell обіцяють мінімізувати екологічні ризики видобутку сланцевого газу суворими стандартами

6 Лютого 2013, 11:51

За його словами, представники компанії активно обговорюють з політиками, екологами та експертами проблеми забруднення довкілля під час видобутку газу.

"Ми вже спілкувалися доволі інтенсивно з екологічними групами в Харківській області. І це був дуже плідний діалог. Ми зацікавлені у спілкуванні з усіма, хто має занепокоєння, – чи то представниками громадськості, чи неурядовими організаціями. Цей діалог є для нас важливим. Люди відчувають занепокоєння – і це зрозуміло, адже для них це щось нове. Тому ми маємо пояснити детально, що ми робимо", – заявив він.

"Ми буримо приблизно до 5 км. Ґрунтові води знаходяться тут, як правило, на глибині не більш як декількох десятків метрів нижче поверхні землі. Гідророзрив пласту буде проведено тут, можливо, на глибині 4 км нижче поверхні. Тріщини, які ми робимо, є не довшими декількох десятків метрів. Таким чином, у вас є кілька кілометрів породи між ГРП (гідророзрив пласту – технологія видобутку газу – Ред.) і ґрунтовими води. Ідея, що ці тріщини якимось чином прокладуть собі шлях до поверхні, просто фізично не має сенсу", – пояснює глава компанії.

Тайлі також зазначає, що Shell має дуже суворі стандарти в усьому, що стосується герметичності свердловини, і ці стандарти ми застосовуємо скрізь у всьому світі.

"Нижче ґрунтових вод, встановлюють сталеві труби, а потім їх цементують, аби відокремити воду від свердловини… Таким чином ці сталеві й бетонні бар'єри, а також відстань до ГРП – це дві причини, чому я впевнений, що у разі ведення операційної діяльності у відповідності з високими експлуатаційними стандартами та з положеннями закону ризик для навколишнього середовища є мінімальним", – підсумував він.

Як повідомлялось, 24 січня у Давосі а участю президента Віктора Януковича було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.

Shell (Shell Exploration and Production Ukraine Investment BV) та Сhevron будуть видобувати газ не самі, а з українськими партнерами – спільними підприємствами, створеними НАК "Надра України" (90%) та маловідомою компанією "СПК-геосервіс" (10%).

Нагадаємо, опозиція обіцяє ініціювати розслідування всіх деталей підписання угоди між компанією Shell та компанією "Надра Юзівська" щодо розподілу продукції.