За даними СЕС, на сьогодні всі хворі та вібріоносії обстежені та виписані з госпіталю.
Зазначається, що в цьому році в Маріуполі з 29 травня по 29 серпня зареєстровано 32 випадки захворювання на холеру та 22 випадки віброносійства холери.
Вони були викликані токсигенним штамом холерного вібріону Ель-Тор, схильного до епідемічного розповсюдження та стійкого до певного ряду антибіотиків, в т.ч. левоміцетину. Виділений збудник холери підтвердила верифікаційна лабораторія Української протичумної станції.
Спеціалісти виділили з об’єктів довкілля 31 культуру холерного вібріону повністю ідентичну тим, що викликали захворювання у людей.
Шляхами передачі холери стали морська, річна вода та риба, виловлена в Азовському морі, річках Кальміус, Кальчик у межах міста Маріуполя.
«Слід відзначити, що холера має здатність розповсюджуватися і контактно-побутовим шляхом (11% випадків зараження у цьому році)», – сказано у повідомленні.
За попередніми висновками науковців, збудник холери є завезеним до міста з інших регіонів земної кулі, зазначили у Донецькій СЕС.
У СЕС наголошують, що «завдяки кваліфікованим, професійним діямпри здійсненні комплексу протиепідемічних заходів захворюваність на холеру мала контрольований характер, не допущено переростання її в епідемію та летальних випадків».