У серпні найбільш стійкими до коронавірусу виявились європейські країни – Bloomberg

Суспільство
16 Вересня 2021, 17:56

Враховуючи 12 показників, серед яких стримування коронавірусу, якість медичної допомоги, охоплення вакцинацією, загальна смертність, відновлення подорожей та послаблення обмежень на кордоні, рейтинг відображає показники 53 найбільших економік світу.

 

Через постійну мутацію COVID-19 у рейтингу стійкості країн до пандемії від агентства Bloomberg відбулися значні зрушення. Нова Зеландія, яка найдовше перебувала на 1-му місці з моменту дебюту рейтингу в листопаді 2020 року, опустилася на 26 позицій. Це відбулося після того, як карантинні обмеження у країні з найслабших перетворилися на найсуворіші, оскільки уряд запровадив найвищий рівень карантину після появи “Дельти”.

 

Читайте також: Чому так багато людей вірять у теорії змови щодо COVID-19

 

Такі лідери по темпах вакцинації та відновленню діяльності, як США та Ізраїль, які навесні та на початку літа демонстрували стрімкий прогрес у поверненні до нормального життя після швидкої вакцинації, також “впали” у рейтингу, оскільки "Дельта" спричинила нові хвилі зараження, відправивши невакцинованих людей до відділень реанімації.

 

У серпні європейські країни виявились найбільш стійкими до коронавірусу зі стратегією помірних обмежень, широкої імунізації та вакцинації. З 10 найкращих країн у рейтингу, 9 – європейські. Норвегія тримається на першому місці другий місяць поспіль. Скандинавські держави зробили достатню кількість доз вакцини, щоб охопити 60% свого населення, знизили кількість летальних випадків та відкрили свої кордони для вакцинованих мандрівників. Низький рівень смертності, швидкі темпи вакцинації та відкритість до подорожей ставлять Нідерланди та Фінляндію на друге та третє місце.

 

Майже скрізь прогресування “Дельти” було безпрецедентним. Від Японії та Південної Кореї, які спиралися на підвищення соціальної свідомості, до континентального Китаю та В’єтнаму, які застосовували суворі обмеження. Нідерланди, які в серпні піднялись у рейтингу на 12 місць, можуть свідчити про  оптимістичний сценарій боротьби з пандемією: хоча кількість випадків зросла майже до рекордного максимуму, хвиля поширення “Дельти” ослабла зі зниженням смертності й без серйозних збоїв у процесі відновлення.

 

П’ятірка найгірших у рейтингу серпня – економіки Південно-Східної Азії, регіону, який став новим епіцентром вірусу з найбільшою у світі смертністю на душу населення в місяці: Таїланд – на 49-му місці, В’єтнам – на 50-му, Індонезія – на 51-му, Філіппіни – на 52 і Малайзія на останньому 53-му місці. Незважаючи на те, що майже половина населення була вакцинована та плани відновлення були впроваджені, кількість нових випадків на 100 000 населення у Малайзії за останній місяць зросли до одного з найвищих показників у світі. Центральний банк країни також удвічі скоротив ціль економічного зростання на 2021 рік. Єдиним успішним місцем у цьому регіоні є Сінгапур. Країна знову відкривається для подорожей, оскільки 77% населення вакцинувалися. Це дозволило країні посісти 8 рейтингове місце.

 

Читайте також: Можливість працювати та розважатися: як країни стимулюють вакцинацію від COVID-19

 

Нижню десятку продовжують займати економіки країн, що розвиваються. Темпи вакцинації дуже відстають, тому найбідніші країни світу переважно стикаються з "Дельтою" без захисту щеплення. Цю ситуацію керівник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейєс назвав "ганьбою для всього людства". Такий дисбаланс у світі, ймовірно, тільки погіршиться в майбутньому, прогнозує Bloomberg.

 

“Схоже, що історія успіху міфу про авторитарну відповідь на пандемію азійського зразка, добігає кінця. Натомість соціальна згуртованість, взаємна довіра уряду й населення, доказова політика, мудре запровадження обмежень та дисциплінована вакцинація, які демонструють країни "протестантської Європи", все більше стають справжніми переможними стратегіями”, – так прокоментував рейтингові показники Український центр охорони здоров'я.