У серпні кияни отримають платіжки зі збільшеним тарифом за квартплату

11 Серпня 2017, 16:02

У серпня мешканці столиці  отримають платіжки зі збільшеним тарифом на послуги з утримання багатоквартирних будинків та прибудинкових територій. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв.

"Був підвищений тариф на послуги з утримання будинків. Щодо сектору будинків, які управляються комунальними керуючими компаніями, незабаром (у серпні) частина киян отримає платіжки вже з новими тарифами, скоригованими", – сказав Пантелєєв.

Він зазначив, що середній тариф на послуги з утримання багатоквартирних будинків та прибудинкових територій, які обслуговуються комунальними компаніями, після підвищення залишається нижчим, ніж тариф для комерційних структур, що надають такі послуги.

"Ми говоримо про те, що тариф, навіть новий, для комунального сектора залишається меншим, ніж середній тариф для комерційних ЖЕКів. Середній тариф для комунальних ЖЕКів 5,8 гривень за кв. м, а для комерційних підприємств це 8,23 грн. (за кв. м)", – сказав Пантелєєв.

Він додав, що близько 60% житлового фонду столиці обслуговується комунальними керуючими компаніями, а решта 40% – комерційними структурами або іншими формами управління (об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами).

Як повідомлялося, підвищення квартирної плати в будинках Києва, що обслуговуються ЖЕКами, пов'язане з різким зростанням збитковості таких підприємств  після останнього підвищення квартплати у 2011 році.