У Сербії скасували наказ про приведення армії у повну бойову готовність

4 Жовтня 2018, 12:27

Президент Сербії Александар Вучич видав розпорядження про роззброєння сил, підготовлених для термінового та швидкого реагування відповідно до указу від 29 вересня щодо приведення армії у повну бойову готовність. Про це повідомляє сербська телекомпанія РТС.

 

"Армія Сербії у співпраці з іншими структурами безпеки відповідно до наказу Верховного Головнокомандувача продовжує стежити за ситуацією в області безпеки і готова в будь-який час захистити свою країну і всіх наших громадян, незалежно від того, де вони живуть", – йдеться у заяві Мініоборони.

 

Нагадаємо, 29 вересня Вучич привів армію країни у стан бойової готовності у зв'язку з ситуацією на півночі Косово.  За словами Джуріча, косовський спецназ ROSU зайняв Центр екології та розвитку в Зубін-Потоці, оточив водосховище і зайняв ГЕС "Газіводе". Він наголосив, що все це зроблено заради візиту на північ краю президента Косово Хашима Тачі. Раніше кілька десятків косовських спецназівців увійшли на територію, прилеглу до озера, яке забезпечує водою гідроелектростанцію «Газіводе».

 

Об'єкт знаходиться на території Косово, але одночасно входить у сербську енергосистему. На момент публікації матеріалу ніяких зіткнень між сторонами не відбулося. У 2008 році Косово проголосило незалежність від Сербії, однак Белград відмовився її визнавати. Переговори між сторонами припинилися в березні 2017 року.