У Сенаті вважають, що США може зупинити “Північній потік-2”

4 Вересня 2019, 09:33

Американський сенатор Тед Круз вважає, що Сполучені Штати можуть зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», призначеного для транспортування російського природного газу до Німеччини. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

«Доволі переконливою» ознакою цього, вважає Круз, є липневе голосування з результатом 20 проти двох у комітеті із закордонних справ Сенату. Воно передбачає запровадження санкцій проти суден, що допомагають Росії будувати газопровід у Балтійському морі. У Конгресі є підтримка для схвалення цього законопроекту, вказав сенатор 3 вересня в Інституті Гудзона у Вашингтоні.

 

На планеті є лише п'ять компаній, здатних прокладати трубопроводи на морських глибинах, і це робить законопроект ефективним, вважає Тед Круз.

 

«Найкраще, що ми можемо зробити, – це позбавити» президента Росії Володимира Путіна грошей через його «агресивний мілітаризм», переконаний сенатор-республіканець.

 

«Північний потік-2», який передбачає постачання газу в обхід України, закінчений на понад 70%, і Москва стверджує, що завершить проект до кінця 2019 року.

 

Американський законопроект має отримати підтримку обох палат Конгресу, щоб стати законом. Конгрес повертається з літніх канікул наступного тижня.

 

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський зявив, що "Північний потік-2" є неприйнятним.