У звіті повідомляється, що президент Росії Владімір Путін в 2016 році санкціонував кампанію, спрямовану на президентські вибори в США. Метою Росії було підірвати довіру громадськості до демократичного процесу в США, приниженні опонента Трампа на виборах Гілларі Клінтон і завданні збитку можливості бути обраною і потенційному президентству.
Крім того, у звіті Комітету США згадуються шляхи російської пропаганди Росії, зокрема, за допомогою медіа Sputnik та RT (Russia Today).
Зазначається, що комітет вивчав аналітичну роботу, виконану розвідувальним співтовариством від січня 2017 року, а також джерела, на яких вона грунтувалася, і не бачить жодних причин оскаржувати висновки. Однак розслідування триватиме.
Нагадаємо, 26 червня стало відомо, що спеціальний прокурор США Роберта Мюллер планує активізувати розслідування щодо можливої змови між командою американського президента Дональда Трампа та РФ під час президентських виборів у 2016 році.
3 квітня у Сполучених Штатах Америки нідерландського юриста Алекса ван дер Зваана, якого звинуватили у брехні під час надання свідчень у рамках розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера втручання РФ у вибори в США, засудили до 30 днів ув’язнення. Алекс ван дер Зваан став першою людиною, яку засудили у рамках розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера. Нідерландця ув’язнили через два місяці після того, як він визнав, що брехав федеральним агентам про свої контакти з колишнім радником президента США Ріком Гейтсом і людиною, яку Федеральне бюро розслідувань оцінило як пов'язану з російською військовою розвідкою.
29 березня спеціальний прокурор Сполучених Штатів Америки Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії у президентські вибори США, виявив зв'язок екс-працівника кампанії Дональда Трампа Річарда Гейтса, який був бізнес-партнером політтехнолога Пола Манафорта, з колишнім російським розвідником під час президентської кампанії.
15 березня захист колишнього керівника передвиборного штабу Дональда Трампа, американського політтехнолога Пола Манафорта заявив, що вимагатиме суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів екс-президента України Віктора Януковича і відмиванні грошей. Суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.
Також окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.
При цьому, у жовтні минулого року Манафорта вже помістили під аналогічний домашній арешт із заставою у іншій справі за рішенням федерального суду у Вашингтоні.