Водночас Фейнштейн наголосила на важливості розвідувальних даних у боротьбі з глобальним тероризмом. Раніше зі схожою заявою виступив речник Білого дому Джей Карні.
«Якщо ми прагнемо безпеки наших громадян і союзників, ми повинні продовжувати випереджати зміни, що наша розвідка робила дуже добре. Завдяки цим можливостям ми змогли зірвати численні терористичні змови і адаптуватися до світу після 11 вересня 2001 року. Водночас ми визнаємо, що мають бути додаткові обмеження у збиранні і використанні розвідувальної інформації, і саме в цьому контексті президент наказав переглянути наші можливості стеження», – наголосив речник.
Голова комітету Сенату США з розвідки Дайан Фейнштейн отримала запевнення Білого дому, що надалі збирання інформації щодо союзників не триватиме. Фейнштейн додала, що очолюваний нею комітет розпочне «серйозний перегляд» усіх програм спостереження.
Як повідомлялось, раніше британська газета The Guardian з посиланням на секретний документ, переданий журналістам колишнім працівником американських спецсслужб Едвардом Сноуденом, повідомила, що Агенство національної безпеки США прослуховувало більше 200 телефонних номерів 35 лідерів країн світу.
Матеріали, які Сноуден передав німецькому виданню Spiegel, можуть свідчити, що американські спецслужби прослуховували офіси Європейського Союзу та лідерів країн-членів ЄС.