Американські сенатори вирішили відкласти законопроекти, що узаконюють санкції проти російських громадян і корпорацій, причетних до кібероперацій під час президентської кампанії. Про це заявив голова сенатського комітету з міжнародних відносин Боб Коркер.
У січні і лютому сенатори внесли два законопроекти, мета яких полягала в кодифікації існуючого режиму санкцій, введених Сполученими Штатами у відповідь на анексію Криму, підтримку Росією сепаратистів на сході України і втручання в президентську кампанію в США.
Сенатори побоювалися, що президент Дональд Трамп може піти на скасування частини санкцій заради перспективи співпраці з Кремлем у вирішенні сирійського конфлікту. Як заявив Боб Коркер, ця тривога розвіялася, ніхто не вірить, що президент укладе з Росією "дешеву угоду щодо Сирії". Коркер запропонував почекати закінчення розслідувань втручання Кремля в американський виборчий процес і повернутися до обговорення цих біллів після оприлюднення результатів.
Замість цих законопроектів сенатори мають намір поставити на голосування законопроект, спрямований на боротьбу з російською пропагандою в Європі та Сполучених Штатах.
Нагадаємо, 31 березня держсекретар США Рекс Тіллерсон засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ висловив підтримку Україні, заявивши, що США залишать санкції проти Росії, поки вона не виконає Мінські угоди і не поверне Крим.
Тим часом, на початку квітня міністри закордонних справ (МЗС) країн G7 на саміті в Лукка (Італія) не ухвалили рішення про розширення санкцій проти Росії.