У Сенаті США відбулися слухання щодо призначення нового посла в Україні за участі головного претендента

22 Червня 2016, 07:45

Марі Йованович, яка стала номінантом на посаду посла США в Україні, розповіла, що вражена прогресом, який досягла у реформах за останній час Україна. Про це вона заявила під час слухання в Сенаті США з приводу її майбутнього призначення

Слухання відбулися в Комітеті Сенату США з питань міжнародних відносин у вівторок, 21 червня.

«Україна зробила більший прогрес у сфері реформ за останні два роки, ніж за всі 23 роки незалежності. І я поділяю особливий оптимізм щодо траєкторії реформ в Україні цього року, враховуючи кілька ключових досягнень з моменту реформування коаліції та уряду у квітні», – зауважила Йованович.

У цьому зв'язку вона перелічила, що Україна переважною більшістю схвалила конституційні поправки, спрямовані на зміцнення незалежності судової системи; підвищила тарифи на енергію до 100% від ринкових ставок з випередженням графіка МВФ та замінила генерального прокурора, який втратив довіру громадянського суспільства.

«Ці досягнення в реформах вражають більше, якщо врахувати, що вони відбулися в умовах російської агресії», – наголосила дипломат.

Вона також висловила переконання, що успішна Україна являє собою найкращий захист від російської агресії в Європі.

Як повідомлялося, у травні Обама визначився з кандидатурою Йованович на посаду в Україні. Водночас нинішній посол США в Україні Джеффрі Пайєтт обійме посаду в посла в Греції.