У Сенат США подали проект резолюції із засудженням Росії за небезпечні дії її військових

21 Червня 2016, 22:18

У США група сенаторів від обох провідних партій подала до Сенату проект резолюції, що має на меті засудити Росію за небезпечні й непрофесійні, як мовиться в тексті, дії її військових останнім часом.

Ідеться в першу чергу про такі дії, спрямовані проти американських літаків і кораблів, що ставалися останніми місяцями в Балтійському й Охотському морях на північно-західній і північно-східній околицях Росії.

Проект документа пропонує також закликати владу Росії «припинити провокаційні маневри, що створюють загрозу силам США і союзників США».

Про небезпечні й непрофесійні дії російських військових пілотів заявляли раніше в Міністерстві оборони США після низки інцидентів, коли російські бойові літаки йшли на небезпечні зближення чи «хаотичні й агресивні», за словами Пентагону, маневри на малій відстані від американських військових літаків чи кораблів. Росія відкидала ці звинувачення й заявляла, що винні самі американці, бо спровокували росіян.

Нагадаємо, раніше низка американських ЗМІ з посиланням на неназваного представника Пентагону повідомили, що в Балтійському морі російські винищувачі пролетіли в безпосередній близькості від корабля ВМС США  Donald Cook, на борту якого готувався до тренувального польоту польський вертоліт.

Після цього у Білому домі заявили, що дії Росії під час інциденту абсолютно не відповідають професійним військовим нормам. У Кремлі ж розповіли свою версію події.