У Секторі Газа з початку чергового загострення конфлікту з Ізраїлем загинуло щонайменше 130 палестинців

21 Листопада 2012, 11:19

Ізраїльські військові повідомили, що за ніч завдали ударів по більш ніж 100 "терористичним об'єктам", з яких "приблизно 50 використовувалися для запуску ракет".

За повідомленням ізраїльського радіо, вночі збиті дві ракети палестинських бойовиків, спрямовані у бік Ізраїлю, а інші впали в безлюдних місцях.

З початку військових дій загинуло щонайменше 130 палестинців, в тому числі багато мирних жителів.

Ізраїльські війська сконцентровані уздовж кордону Сектора Газа, що відразу нагадало про масований наступі на Сектор Газа взимку 2008-2009 року.

"Ізраїль бажає успішного результату переговорів, але ми готові йти на Сектор Газа", – заявив представник ізраїльської армії.

Представники ізраїльської сторони повідомили, що у них є чотири умови для досягнення миру, у тому числі припинення вогню з боку Сектора Газа і надання гарантій того, що ХАМАС не буде переозброюватися.

Нагадаємо, Ізраїль здійснює авіаудари і артобстріл Сектора Газа у відповідь на запуски ракет по ізраїльській території бойовиками руху ХАМАС з території сектора.

Читайте також: Чим може закінчитися війна Ізраїлю з Сектором Газа?

Як повідомлялося, в Каїр в неділю, 18 листопада, прибула ізраїльська делегація для переговорів з рухом ХАМАС, які ведуться за посередництва Єгипту. Представник руху повідомив журналістам, що домовленість про перемир'я може бути досягнута "сьогодні – завтра".

Своєю чергою, міністр закордонних справ Ізраїлю Агвідор Ліберман заявив, що єдиною умовою припинення авіанальотів по позиціях ХАМАС у Секторі Газа є повне припинення ракетних пусків бойовиками ХАМАС по Ізраїлю.

Президент США Барак Обама підтвердив, що Сполучені Штати визнають право Ізраїлю на самооборону в конфлікті з палестинцями з Сектора Газа.

Разом з тим, як зазначають спостерігачі, Ізраїль готується до наземної операції в Секторі Газа. Підставою для таких висновків стала заява прем'єр-міністра Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, який сказав, що його країна готова до серйозного розширення масштабів операції в Секторі Газа.

За його словами, "солдати готові до будь-яких дій, які можуть бути зроблені".

98