У Сеймі Польщі представили доповідь про злочини Росії на Донбасі

8 Червня 2016, 20:38

У нижній палаті польського парламенту в середу, 8 червня, представили доповідь про злочини росіян на Донбасі в 2014 році. Документ представила заступниця голови комісії Сейму у закордонних справах, одна з ініціаторів його створення Малгожата Госєвська.

“Сподіваюся, що злочинці будуть покарані, оскільки воєнні злочини не мають терміну давності”, – заявила під час презентації Госєвська. Вона зазначила, що в рапорті немає імен і прізвищ осіб, щодо яких здійснювалися тортури. Натомість їхні дані подано до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. За її словами, у Гаазі із зацікавленням сприйняли документ.

Депутатка Сейму зачитала частину свідчень жертв тортур, підкреслюючи, що це діється в XXI cтолітті, і в Польщі мають знати, що зараз відбувається на території сусідньої держави. 

Заступник голови комісії Сейму у закордонних справах підкреслила, що у звіті вказано про злочини саме росіян і діючих військових російської армії.

“Це не є якісь невідомі банди, які гарцюють по Донбасу, а російська армія, представники різних російських спецслужб, які експлуатують російську військову техніку”, – наголосила вона.

Госєвська зауважила: оскільки осіб, щодо яких здійснювалися тортури, змушували давати інтерв’ю для російських ЗМІ, то російські журналісти, які це бачили, також несуть відповідальність за злочини.

“Я хочу, щоб цей рапорт став відомим не тому, що шукаю якусь дешеву сенсацію, а тому що хочу показати, чим сьогодні є Росія Путіна”, – підсумувала вона.

Нагадаємо, Госєвська 22 квітня передала звіт про злочини Росії на Донбасі в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі.

На початку квітня відбулися презентації документу в Європарламенті у Брюсселі та ВРУ у Києві. Не виключається також серія презентацій доповіді про злочини Росії на Донбасі в національних парламентах країн ЄС. Йдеться про балтійські країни, Чехію, Словаччину, а також, можливо, ряд країн Заходу.