У СБУ заперечують ув’язнення тільки двох терористів: засуджено вже 94 бойовики

18 Квітня 2015, 17:08

В СБУ стверджують, що від початку АТО та станом на 18 квітня засуджено вже 94 терористи. Про це у коментарі повідомив голова слідчого управління СБУ Василь Вовк, спростовуючи інформацію про надмалу кількість засуджених.

Він нагадав, що СБУ розслідує 4187 кримінальних проваджень, повідомлено про підозру 1179 особам.

«До суду передано 329 обвинувальних актів, засуджено 94 особи, з них понад 10 осіб отримали терміни від 8 до 13 років позбавлення волі», – заявив Вовк.

Водночас, у повідомленні не називають конкретні статті, за якими засуджено вказаних осіб.

«Серед них є шпигуни та терористи», – зазначив Вовк.

Окрім того він підтвердив, що для звільнення заручників іноді силовики звільняють навзаєм сепаратистів, але тільки тих, хто не скоював тяжких злочинів, і це здійснюють «у законний спосіб через зміну міри запобіжного заходу».

«Йдеться або про тих, хто лише готувався до вчинення терактів, або просто вів сепаратистську діяльність», – пояснив Вовк.

«Наприклад, за звільнення з-під варти трьох осіб, які підозрювалися у замаху на диверсію, звільнено понад 20 військовослужбовців ЗСУ. Також за одного сепаратиста, який має родинні звязки з одним з лідерів луганських козаків ми звільнили сім наших хлопців – семеро за одного сепаратиста, який навіть не терорист», – додав голова слідчого управління СБУ.

Раніше у ЗМІ, на підставі відповіді СБУ на журналістський запит, повідомили, що ст. 113, 114 і 258 Кримінального кодексу (диверсія, шпигунство і теракт) у 2014 році засуджено тільки двох осіб.

Нагадаємо, станом на липень 2014 року СБУ підозрювала у тероризмі 60 осіб.