"Ми прагнемо досягти мети з ліквідації конкретних корупційних ланок, які паразитують в управлінській системі державних органів", – заявив Кузьменко.
Він зазначив, що останнім часом фахівці відзначають істотну зміну виду корупції. "Колись корупція була періодичним явищем, яке відбувалося в окремих сферах суспільного життя, а зараз воно набирає більше масовані форми і розміри", – сказав співробітник СБУ.
За його словами, ефективній боротьбі з корупцією в Україні заважає те, що суспільство поки не готове співпрацювати з правоохоронними органами в даному питанні. Крім того, перешкодою є недосконале законодавство, існує певна розбалансованість і нечітка визначеність у функціях правоохоронних органах в боротьбі з корупцією, а також те, що державні органи не готові до співпраці з виявлення корупціонерів в своїх лавах.
Кузьменко повідомив, що 1 липня 2011 року після вступу в силу закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" та щодо відповідальності за корупційні правопорушення, спецпідрозділами СБУ складено 216 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. На даний момент 92 протоколи вже розглянуто судами.
"Практично 90% осіб, згідно з цими протоколами, притягнуто до відповідальності у вигляді штрафів за корупційні правопорушення. Колись цей показник становив десь 70% під час дії попереднього закону", – відзначив співробітник СБУ.
На круглому столі, організованому Інститутом української політики, було представлене експертне опитування 70 політологів, журналістів та громадських діячів щодо ефективності проведеної в Україні боротьби з корупцією.
За словами голови інституту Костя Бондаренко, 44% опитаних вважають, що найбільш значною у боротьбі з корупцією є роль СБУ. 31,8% віддають першість Генпрокуратурі, 10,2% – міліції.
42,6% експертів вважають, що в Україні спостерігається помітне досягнення в боротьбі з корупцією; 36,4% не бачать істотних змін у даному питанні, і вони розглядають гучні справи і арешти корупціонерів, як "показуху" або прояв боротьби за перерозподіл сфер впливу в економіці.
Нагадаємо, нааприкінці травня група держав з протидії корупції Ради Європи (GRECO) на своєму засіданні в Страсбурзі під головуванням Драго Коса відзначила провал України в плані законодавчого забезпечення боротьби з корупцією та невідповідність європейським стандартам боротьби з корупцією за 13 напрямами.
А у вересні надзвичайний і повноважний посол ФРН Ганс-Юрґен Гаймзьот заявив, що не бачить прогресу в боротьбі з корупцією в Україні.