У СБУ висунули версію про російський слід у підготовці французьких терактів під час Євро-2016

6 Червня 2016, 12:43

У Службі безпеки України на сьогодні допускають російський слід в терористичних актах, які готувалися у Франції під час проведення Євро-2016. Про це заявив глава СБУ Василь Грицак.

«Версія про російський слід виникла в самому кінці, коли між ним (затриманим в Україні французом – Ред.) і тими, з ким він спілкувався, в рамках спецоперації, організованою СБУ, він запропонував додатково кілька тисяч євро за те, щоб громадянин України супроводжував цей вантаж на територію Європи. І це ключовий момент. Тому ми вважаємо, що це може бути «підстава» російських спецслужб», – сказав він.

Також Грицак зазначив, що головними цілями терористів у Франції мали стати мечеть, синагога, державні та адміністративні будівлі.

«Об'єктами підриву повинні були стати – як би дивно це не звучало, але це задокументовано – мусульманська мечеть, єврейська синагога, установа, яка займається зборами податків з громадян Франції і пункти, які ведуть спостереження за автобанами, і багато інших місць», – заявив Грицак. Він зазначив, що всього планувалося  15 терактів.

Раніше він заявив, що СБУ запобігла 15 терактам у Франції під час чемпіонату Євро-2016 .

Як повідомлялося, на початку червня CША попередили про небезпеку терактів у Франції та Польщі. Тоді зазначалося, що у Франції є небезпека терактів під час проведення Євро-2016, що триватиме з 10 червня по 10 липня 2016 року. Держдеп нагадав, що Франція у зв’язку з чемпіонатом з футболу і велогонкою Тур де Франс продовжила надзвичайний стан до 26 липня.