У СБУ розповіли про можливий обмін полоненими вже сьогодні

20 Лютого 2016, 12:12

Обмін полоненими між Україною та бойовиками «ДНР» у форматі «три на шість» має високі шанси відбутися сьогодні. Про це свідчить заява радника голови СБУ Юрія Тандіта в ефірі каналу «112 Україна».

«Я думаю, що сьогодні ми вас потішимо, але ми не будемо анонсувати цю подію», – сказав Тандіт у відповідь на інформацію про обмін, озвучену з боку бойовиків.

За словами Тандіта, в СБУ ще не впевнені остаточно у тому, що відбудеться.

«Ми хочемо зробити все, щоб були звільнені всі наші заручники. Ми не будемо анонсувати час, годину і місце, де відбуватиметься обмін полоненими. Досі ми не впевнені в тому, що третя сторона не братиме участі і в останній момент не завадить звільненню заручників», – заявив він.

Окрім того, Тандіт пояснив, на кого Україна збирається обмінювати своїх військових.

«СБУ відпрацьовує щодня групи, які вчиняють злочини проти цілісності України. І цих злочинців у рамках мінських домовленостей ми можемо використовувати, щоб забирати наших хлопців», – розповів радник голови СБУ.

Він додав, що у відомстві готові до будь-якого формату обміну.

«З 6 січня від самого початку домовилися про принцип звільнення «всі на всіх», коли ми говорили про 25 на 36 осіб, але ми відкриті до будь-яких варіантів, заради наших хлопців ми готові на все, щоб їх звільнити. Весь цей хаос можна зупинити фактично одним телефонним дзвінком», – сказав Тандіт.

Нагадаємо, у січні представники «ДНР-ЛНР» зірвали великий обмін полоненими. Йшлося про звільнення близько півсотні українських заручників.